این غذای محبوب ایرانی برای زنان باردار خطرناک است

یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی که در عین حال مصرفش بسیار خطرناک است و مسایل بسیاری درباره بهداشت مواد اولیه آن وجود دارد، کباب کوبیده است.

در واقع عدم رعایت اصول بهداشتی و عدم توجه به دما هنگام تهیه این غذا، باعث می‌شود آلودگی‌های اولیه به طور تصاعدی افزایش یابند. در ضمن کباب کوبیده‌ای که در رستوران تهیه می‌شود، معمولاً حاوی مقدار زیادی چربی است و به همین دلیل احتمال فسادپذیری آن زیاد است. در حقیقت اغلب کباب کوبیده‌هایی که بیرون از منزل سرو می‌شوند، حاوی ناخالصی‌های فراوانی هستند که برای سلامت بدن مفید نیستند؛ چربی‌های اشباع فراوان (چربی یا دنبه) همراه با افزودن پوست مرغ برای صرفه‌جویی در هزینه و دستیابی به منافع بیشتر.

هنگام تهیه کباب کوبیده‌ها با اینکه بافت بیرونی کاملاً با آتش پخته می‌شود، اما حرارت لازم در زمان تهیه و پخت به قسمت مرکزی نمی‌رسد در نتیجه احتمال بروز توکسوپلاسموز افزایش می‌یابد بنابراین زنان باردار، باید با احتیاط، کباب کوبیده (حتی نوع خانگی آن که گرمای کافی به قسمت مرکزی آن نمی‌رسد) مصرف کنند.

البته کتلت نیز یک غذای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است. با این حال زنان باردار بایستی درباره مصرف کتلت نیز در دوران بارداری احتیاط کنند. چرا که در بسیاری مواقع، هنگام سرخ کردن کتلت‌ها، قسمت‌های میانی آنها به خوبی پخته نمی‌شود. در نتیجه چنانچه گوشت اولیه دارای آلودگی‌هایی باشد، ممکن است خطر ابتلای زن باردار به عفونت‌ها (از جمله عفونت خطرناک توکسوپلاسموز) افزایش یابد. این نوع مسمومیت برای زنان حامله می‌تواند منجر به سقط جنین شود