۲۷ هزار بهیار در کشور استخدام می‌شوند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است براساس مصوبه مجلس ۲۷ هزار بهیار در سطح کشور استخدام شده تا از حقوق و مزایای قانونی بهره مند شوند.

 کمال الدین پیرموذن در همایش بهیاران و شوراهای روستایی در اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه بهیاران از کمترین مزایا و حقوق برخوردار بودند و انگیزه کافی برای خدمت رسانی نداشته اند مجلس در کنار طرح استخدامی بهیاران طرح جامع بهیاران را نیز در حال بررسی و تصویب نهایی قرار داده تا در این زمینه بتوان مشوق حرکت های آنها بود.

وی با اشاره به محورهای اقتصاد مقاومتی و ضرورت تقویت آن در مناطق روستایی و محروم افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصاد پویا و رو به بوده که بیشتر منافع عمومی را هدفگذاری کرده و می تواند مکمل و مدوم حماسه سیاسی و افزایش دهنده قدرت چانه زنی ایران در عرصه بین المللی باشد.

پیرموذن تصریح کرد: با تقویت انسجام داخلی و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه و ظرفیت خوبی برای بهیاران و شوراها فراهم شده تا در مسیر بهبود زندگی روستاییان و کارهای خطیر و بی نظیر در حوزه عمرانی و خدماتی حرکت های سازنده ای شاهد و ناظر باشیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با تدبیر دولت یازدهم جلوی نابودی دریاچه ارومیه و سونامی نمک که به شهرهای مختلف کشور در حال پیشروی بود گرفته شده و در کنار آن با واردات بنزین استاندارد، مرگ و میر ۴ هزار ایرانی که بر اثر سوخت ناپاک و غیراستاندارد خطر آن احساس می شد، گرفته شد.

وی بها دادن به محیط زیست سالم و مهیا کردن روستاها برای جذب گردشگران را بیان و اظهار کرد: مدیریت اثربخشی که امروز در روستاها مد نظر است می تواند نقشه راه توسعه همه جانبه باشد.

دبیر فراکسیون محیط زیست مجلس بیان کرد گفت: تنها پرداختن به کارهای عمرانی در روستاها دیگر پاسخگو نیست بلکه باید همه سعی کنیم تا اقتصاد تولید و سودآوری در بخش روستایی تقویت شده و کمتر شاهد مهاجرت بی رویه جوانان و اقشار دیگر مردم به سایر شهرها باشیم.